C C C C A+ A A- X

РЕГИОНАЛНО ОБУЧЕНИЕ НА МАГИСТРАТИ В ОКРЪЖЕН СЪД СЛИВЕН

Дата на публикуване 19 юни 2026 Последна редакция 19 юни 2026 Инициативи и събития Отпечатай

Съвместно с Националния институт на правосъдието, Окръжен съд – Сливен провежда регионално присъствено обучение на магистрати от Сливенски съдебен окръг. Обучението се провежда днес 19.06.2026 г. в най-голямата съдебна зала на Съдебната палата в гр. Сливен с поставена основна тема „Същност, допустимост и достоверност на електронните доказателствени средства“. В обучението участват магистрати от Окръжен съд, Административен съд, Районните съдилища Сливен, Нова Загора и Котел, както и от Окръжна и Районна прокуратура - Сливен.

Председателят на Окръжен съд – Сливен, г-жа Христина Марева, поздрави всички участници и им пожела ползотворно надграждане на познанията  по нормативната уредба и практическото приложение на електронните доказателствени средства.

Г-жа Светослава Костова, заместник  председател на Окръжен съд – Сливен и координатор съдебни обучения, представи лектора на обучението, г-н Димо Господинов - д-р по право на ЕС, адвокат от САК.

             В рамките на програма в първата част се разглеждат въпросите за същността, нормативната уредба на електронните доказателствени средства в гражданското и наказателното право, за допустимостта и автентичност на електронните доказателствени средства в гражданския процес. Втората част преминава с разглеждане на темата за достоверност на електронните доказателствени средства. Към лектора са поставени въпроси от участниците с преглед на казуси, възникнали в практиката на магистратите.

Този сайт използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на сайта.

Приемам Отказ Повече информация